20.

SPARTA     ORZEŁ:

gwizdek Janusz Rybarczyk(Szczecin)
choragiewki Marcin Matysek, Piotr Woźniak

Wysoką porażką zakończył się mecz w ramach 13 kolejki. Tym razem gospodarze gościli zespół z Wałcza, który w bieżącej kampanii spisuje się zdecydowanie lepiej aniżeli rok wcześniej. Po kilku minutach bezbarwnej gry  piłka na lewej stronie przechodzi przez linię obrony. Zawodnik z numerem 8 Daniel Popiołek wpada z pole karne i strzałem w dłuższy róg pokonuje Bartosza Rogowskiego. W 16 minucie kolejną interwencją, Rogowski zapobiega utracie bramki. Kolejne minuty to gra od linii pola karnego do linii pola karnego. Dopiero w 32 minucie doczekaliśmy się strzału w wykonaniu gospodarzy. Strzelał Patryk Włóka ale niestety niecelnie. Podobnie uczynił Maciek Więcek w 36 minucie. Kolejny raz piłka znalazła w polu karnym gości Patryka Włókę w 39 minucie. Ostatecznie po oddanym strzale futbolówka trafiła w słupek oraz udanie wybił ją Edwin Odolczyk. Tuż przed przerwą oglądaliśmy niecelny strzał w wykonaniu gości. Po przerwie bliski doprowadzenia do remisu był Tomasz Antczak. Chwilę później jednak goście doszli do głosu. W 48 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła w poprzeczkę.  W 60 minucie ponowny strzał gości  kończy się na poprzeczce gospodarzy. W 74 minucie goście zdobyli drugą bramkę. Stało się to po rzucie rożnym, gdzie do wybitej przed bramkę piłki, dopadł zawodnik Orła Jakub Jaworek i strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik spotkania. Nie był to ostatni gol, bowiem miejscowi nadal próbowali odrabiać straty ale nadziewali się na kontry.  W 81 minucie po jednej z nich zwycięsko wyszedł Bartosz Rogowski. W 82 minucie pojedynek „jeden na jeden” bramkarz Sparty przegrywa a rezerwowy Paweł Wegner ustala końcowy wynik spotkania na 3:0. W 85 minucie miała miejsce jeszcze jedna okazja w wykonaniu gości oraz gospodarzy w której to Patryk Włóka posłał piłkę obok bramki.